02.06.2014

BONUS 02. Art is a sense of magic.

Wierzę w cuda, nie wierzę w grzech.
Wierzę w czary, nie wierzę w modę.
Biała magia/Czarna magia
Którą wybiorę?
Myślę, że to mój wybór..
-

Saint Vitus - White Magic/Black Magic

~*~
Witam w drugim bonusowym rozdziale! Mam nadzieję, że przybliży Wam on nieco hierarchię i magiczne zdolności bohaterów opowiadania. Zapraszam do lektury! 
•••

Anielska magia jest niezwykle trudna do opanowania. Z reguły tylko wybrane osoby mogą z niej korzystać. Wszystko zaczyna się od tego, że potencjalny egzorcysta nawiązuje kontakt z jednym z aniołów, następnie zawiązują kontrakt i przez długie lata rozwijają swoje umiejętności. Zdolności magiczne, jakie posiada dany egzorcysta uzależnione są od tego, które miejsce w hierarchii zajmuje anioł, jak również od pełniącej przez niego roli. W większości niebiańskie duchy podzielone są na dwie kategorie: fizyczną oraz duchową. 

 Kategoria fizyczna wykazuje duże braki w umiejętnościach magicznych. Charakteryzuje się za to większą wytrzymałością oraz siłą fizyczną. Anioły, które zajmują pozycję tak zwanych Paladynów, współpracują z osobami, które są gotowe do bezpośredniej walki z przeciwnikiem i korzystają z magii jedynie do zwiększenia swoich umiejętności bitewnych (zaklęcia wzmacniające, zaklinające przedmioty).
 Kategoria duchowa jest przeciwieństwem fizycznej. Tutaj egzorcysta w pełni poświęca się trenowaniu swojego ducha i umysłu, jest wspomagany przez swojego opiekuna i z reguły nie bierze udziału w bezpośrednich walkach. Czarodzieje - bo tak nazywa się egzorcystów korzystających z tej kategorii - przeważnie wspierają towarzyszy fizycznych z dystansu lub zajmują się wszelkimi sprawami, związanymi z nauką i magią. 
 Istnieje jednak specjalna podkategoria aniołów, których umiejętności fizyczne i duchowe są niemal jednakowe (z kilkoma wyjątkami). Tą specjalną grupą są archanioły, do których należą: Michael, Gabriel, Rafael, Uriel, Jofkiel, Zadkiel oraz Haniel. Razem tworzą najwyższą część hierarchii- tak zwaną Wielką Siódemkę. Pośród nich również istnieją pewne podziały, dlatego też każdy z archaniołów jest wyjątkowy, a ich pozycja określa jego siłę. Najważniejszą rolę pełnią: Michael, Gabriel, Rafael oraz Uriel. Każdy z nich rządzi jednym z czterech podstawowych żywiołów, a egzorcyści, którym towarzyszą mogą korzystać zarówno z ich ogromnej siły fizycznej, jak również wielkiej mocy magicznej.
 Potwierdzeniem kontraktu pomiędzy opiekunem i podopiecznym są magiczne kręgi, które odgrywają wiele ról. Przede wszystkim służą egzorcyście do przyzywania swojego anioła (zaklęcie przyzwania) oraz do korzystania z sieci portali. Każdy krąg przybiera indywidualny wygląd, uzależniony od mocy anioła i zdolności egzorcysty. Zwykle każdy egzorcysta posiada tylko jeden krąg, jednak zdarzają się wyjątki. Wraz ze wzrostem umiejętności wygląd kręgu może ulec zmianie. Oto kilka przykładów:
 Krąg Michaela
Krąg Rafaela I
Krąg Rafaela II
Krąg Uriela
Krąg Haniela
Krąg Arael
 Obecnie jedynie Olivia (Liv) jest w stanie kontrolować dwa odmienne kręgi. Pierwszy to krąg podstawowy-leczący, jego moc nie jest zbyt silna i jest jedynie częścią kręgu rozwiniętego. Drugi - krąg rozwinięty - odpowiada pełni jej mocy i pojawia się jedynie wtedy, kiedy Liv używał pełnej kontroli Rafaela (odzyskuje wtedy swój głos, ale szybko traci przytomność, co wynika ze zbyt silnego przejęcia jej ciała, przez archanioła). 
 Kręgi różnią się obecnością magicznych symboli oraz kolorem, które odpowiadają żywiołom i naturze aniołów. Każdy krąg przybiera barwę, jaką posiada anioł w formie duszka. Cechą wspólną wszystkich kręgów jest obecność run, zapisanych w dwóch językach- ziemskim oraz anielskim. 
 Opisane przykłady wykorzystania magii dotyczą jedynie egzorcystów. Sprawa komplikuje się w sprawie demonów i czarnych egzorcystów. Większość heretyków korzysta z kręgów bazujących na umiejętnościach swoich opiekunów, ale są oni w stanie (zależnie od sytuacji) stworzyć nowe, silniejsze kręgi. 
Przykład:
Krąg Melody (Lewiatan)
 Upadli, jak również inne demony niższej rangi (np. strzygi) nie posiadają kręgów. Nie są oni bowiem zdolni do wykorzystywania magii w sposób, w jaki korzystają z niej ludzie (podobnie do aniołów, nie potrzebują zaklęć do korzystania z magii). 
 Na zakończenie warto dodać, że niezależnie od wielkości kręgu, zdolności magiczne nie zmieniają się. Wszystko zależy od tego, jak mocno rozwinięty jest duch użytkownika i to, w jaki sposób wykorzystuje on swoją magię.

Spis magicznych symboli (nie pełny):

- Pentagram / Pentakl
- Heksagram (Gwiazda Dawida)
Heksagram Thelemy (Unicursal Hexagram)
- Heptagram
- Okrąg (Symbol Ochrony)
- Półksiężyc (Crescent)
- Trójkąty (Triangles)
- Kadyceusz
- Runy

 ~*~
Na tym kończę dzisiejszy wpis. Mam nadzieję, że opisy się podobały. Dlaczego taka tematyka? Bo niezwykle trudno opisać wygląd magicznych kręgów, a przedstawienie ich na rysunkach jest o wiele łatwiejsze. Kolejny rozdział już za tydzień. Na zakończenie dodam, że wszystkie opisy jak również grafiki zostały wykonane przeze mnie. Wszystkie prawa zastrzeżone. 
Symbolika również dobrana jest jedynie na potrzeby opowiadania, więc proszę się nią nie sugerować.
Pozdrawiam serdecznie! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szkielet Smoka Panda Graphics